Zakładki:
Artyści, Twórcy, Projekty, Grupy:
Ciekawe linki:
Miejsca:
Serwisy informacyjne:
Stacja Częstochowa Tygodnik Regionalny 7dni Częstochowa INFO Częstochowa - Forum Klub Zero

Kontakt: Kamil Klama
tel. kom: 691 995 862
e-mail: klamczyk@o2.pl
gg: 5253968


Design: Artur Omazda

Kategorie: Wszystkie | Inicjatywy | Prezentacje | Wydarzenia
RSS
czwartek, 01 kwietnia 2010

Z powodów zależnych ode mnie agregat.czest.pl zawiesza swoją ponad roczną działalność na czas nieokreślony. Mam nadzieję, że odpalimy ponownie i to w nowej konwencji związanej już stricte z kulturą niezależną [mam na myśli skupienie się już głównie na prezentacjach częstochowskich twórców, wspieranie niezależnych inicjatyw, a także animowanie własnych]. Cieszę się, że nie jesteśmy już zobowiązani, żeby informować was o nadchodzących imprezach bo znacznie poprawiła się sieć informacyjna w naszym mieście. Dzięki wszystkim za dotychczasową współpracę, dobre słowo i zajawkę! I oby do usłyszenia w niedalekiej przyszłości.
Będziemy w pobliżu. Pozdro!

Kamil Klama

czwartek, 25 marca 2010

Co: Fight This Generation vol. 12
Gdzie: Carpe Diem (Al.N.M.P. 29)
Kiedy: 28 marca 2010 (niedziela)
O której: 20:00
Wjazd: 5 zł

"Dziennik napisał o ich debiutanckiej płycie :„Muzyka Kolorofonu jest taka jak nazwa zespołu - błyszcząca i kolorowa.” Według portalu wp.pl „Kolorofon nagrał jedną z kandydatek do płyty roku.” Niezależny portal muzyczny screenagers.pl zaryzykował że płyta „Kpt. Skała” to „najciekawszy debiut młodego polskiego zespołu indierockowego od czasu „Terroromansu”."

Co: Koncert zespołu The Potters
Gdzie: Klub Muzyczny Zero (al. Niepodległości 11)
Kiedy: 28 marca 2010 (niedziela)
O której: 19:00
Wjazd: free

Podczas koncertu odbędzie się także premiera najnowszego teledysku "Demography" The Potters. Jako support - Artyści spalonego teatru.

Co: Punky Reggae Live
Gdzie: Klub Teatr From Poland (al. NMP 2)
Kiedy: 27 marca 2010 (sobota)
O której: 18:00
Wjazd: 25 zł / 30 zł

Podczas tegorocznego Punky Reggae Live w częstochowskim Klubie Teatr From Poland zagrają: Hurt, Farben Lehre i Tabu.

Co: Thomas Langner (Ex-Or) 10th Anniversary & Friends
Gdzie: Klub Rura (al.NMP 38)
Kiedy: 27 marca 2010 (sobota)
O której: 21:00
Wjazd: 10 zł / 15 zł

"Mamy wielką przyjemność zaprosić Was już 27 marca na wyjątkową imprezę, która odbędzie się z okazji dziesiątej rocznicy czynnego udziału Tomka w życiu klubowym od strony gramofonów. Z tej okazji swoje sety zaprezentują didżeje, którzy od początku jego muzycznej przygody odegrali w niej niezwykle istotną rolę."

Co: Druga strona metalu
Gdzie: Klub Muzyczny Zero (al. Niepodległości 11)
Kiedy: 27 marca 2010 (sobota)
O której: 20:00
Wjazd: 25 zł / 30 zł

"Druga strona metalu" to projekt muzyczny, którego celem jest propagowanie dobrej, polskiej metalowej muzyki w połączeniu z zespołami o nieco innej lecz równie bliskiej estetyce. Dlatego też w sobotę wystąpi trashmetalowa grupa Alastor oraz rockowo, haevymetalowy Bad Taste. Wieczór okrasi swoim one man show Alex Rock, grając covery największych rockowych i metalowych zespołów i wykonawców.

Co: Koncert El Da Sensei
Gdzie: Klub Rura (al.NMP 38)
Kiedy: 26 marca 2010 (piątek)
O której: 19:30
Wjazd: 25 zł - w przedsprzedaży / 30zł - w dniu koncertu

"Zapraszamy na wyjątkowy koncert, którego główną częścią będzie występ amerykańskiego rapera, znanego m.in. z kultowego składu The Artifacts - El da Sensei'a. W Polsce dał się poznać jako artysta współpracujący z duetem dj'sko-producenckim, The Returners oraz wspólnymi nagrywkami z OSTR. Oprócz tego, zobaczymy dawno nie widzianego w Częstochowie Eldo, związanego z legendarnym składem Grammatik, a ostatnio nagrywajacego solowe płyty. U jego boku wystapi świetny DJ Daniel Drumz oraz Diox. Żeby tego było mało, zagrają liczni goście: m.in. kanadyjczyk Ghettosocks i częstochowski skład Hurragun. Po koncertach impreza do rana."

Co: Częstochowska scena Hip Hop
Gdzie: Klub Teatr From Poland (al. NMP 2)
Kiedy: 26 marca 2010 (piątek)
O której: 20:00
Wjazd: 8 zł

Wystąpią: Sarius (1000 lecie), Hary (Śródmieście), CentrumStrona, JahManDrumSound, Ćpunek ST.M i Johny aka Hustla. Po koncercie afterparty w klimacie Hip hop.

Co: Koncert zespołów Ponownie, Nutshell, Death Denied i Hellride
Gdzie: Klub Muzyczny Zero (al. Niepodległości 11)
Kiedy: 26 marca 2010 (piątek)
O której: 20:00
Wjazd: 10 zł

"Impreza w klimatach rock metal. Obok rodzimego zespołu Ponownie, który był jednym z faworytów do wygrania konkursu Debiuty w Teatrze From Poland i opolskiego Nutshell, którzy grają mocnego rocka z pogranicza grunge, zaprezentują się również mocniejsze metalowe kapele: Death Denied z Łodzi oraz częstochowski Hellride."

Co: Koncert zespołu Happysad
Gdzie: Klub Rura (al.NMP 38)
Kiedy: 25 marca 2010 (czwartek)
O której: 19:00
Wjazd: 30 zł w przedsprzedaży / 35 zł w dniu koncertu

Już dziś w klubie Rura zagra zespół Happysad. Warto dodać, że wraz z tym zespołem od jakiegoś czasu gra Daniel Pomorski, znany częstochowski trębacz.

niedziela, 21 marca 2010

Co: Chatstok & Carpe Diem Tour: eliminacje do festiwalu
Gdzie: Carpe Diem (Al.N.M.P. 29)
Kiedy: 21 marca 2010 (niedziela)
O której: 19:00
Wjazd: 8 zł

Już dziś w klubie Carpe Diem w Częstochowie, odbędzie się siódmy koncert w ramach trasy Chatstok & Carpe Diem Tour. Trasa stanowi etap eliminacji do festiwalu Chatstok 6, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca br. w Paszczynie. Podczas koncertu zagrają: Blindmind, Mental Terror, The Potters, Far Away oraz Heartsgarage. Z pośród tych zespołów, publiczność oraz jury, wyłonią jeden, który przejdzie do finałowego etapu kwalifikacji. Oprócz zespołów konkursowych, w piątkowy wieczór jako gwiazda wieczoru wystąpią łódzkie Prząśniczki – jedno z objawień polskiej sceny alternatywnej, grupa ze stajni "Biodro Records" Tymona Tymańskiego. Prząśniczki, znane ze świetnego kontaktu z publicznością i niezapomnianych koncertów, zagrają utwory z ostatniej płyty "Pokolenie Wigry III", oraz kilka nowych kompozycji.

czwartek, 18 marca 2010

Co: Koncert zespołu Łąki Łan
Gdzie: Klub Muzyczny Zero (al. Niepodległości 11)
Kiedy: 21 marca 2010 (niedziela)
O której: 20:00
Wjazd: 20 zł / 25 zł

"Po doskonałym przyjęciu i świetnej imprezie podczas poprzedniego koncertu w listopadzie zespół Łąki Łan postanawia wrócić do Częstochowy i zagrać z jeszcze większą parą i owadzim pazurem. Łąki Łan muzycznie łączą w sobie funkowe rify gitary, transową perkusję i linię basową oraz elektryzujący rockowy wokal, co czyni ich muzkę, jakby to napisać… po prostu nie da się do tego nie tańczyć w szalonym amoku." Na supporcie Krzyż:Kross.

Co: Sunday Evenings: Koncert Kuby Bugały i Karola Jagieły
Gdzie: Klubokawiarnia Duquesa (al. NMP 32)
Kiedy: 21 marca 2010 (niedziela)
O której: 19:00
Wjazd: free

W niedziele zapraszamy do Klubokawiarni Duquesa na koncert coverowy duetu Kuba Bugała (wokal, gitara) i Karol Jagieła (wokal, gitara) – w programie utwory Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Sting-a, Perfect Circle, Maryli Rodowicz i innych.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29